Pobaltím a Petrohradem do Moskvy


Tallinn

 

Tallinn je živé ekonomické a politické centrum Estonska. Představitelům města se podařilo zachovat jeho historických charakter – hradby, kupecké domy a pevnostní zařízení se datují již do 13. století – a Tallinn tak mohl být zařazen jako jedinečný středověký celek na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Staré město je rozděleno do dvou částí: původní osídlení se začalo rozrůstat na jihozápadě na katedrálním vrchu Toompea. Zatímco kolem starého dómu a řádového hradu bydlely středověké horní vrstvy společnosti – šlechta, duchovenstvo a reprezentanti řádu německých rytířů – dokládá Dolní město vzestup Tallinnu díky obchodu s cizími zeměmi. Stojí tady sešikmené kupecké domy z období hanzy s restaurovanými nosnými trámy ve štítech.

Ve srovnání s metropolitní vážností mnohem většího lotyšského hlavního města Rigy působí Tallinn dojmem čilejšího, nedočkavého, živého města. Jeho početnými bary, restauracemi, diskotékami a erotickými kluby se cítí být přitahováni zábavychtiví návštěvníci především z Finska.

 

Odkaz na wikipedii o Tallinnu najdete zde.


Fotogalerie: Tallinn

/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0069-jpg/
/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0070-jpg/
/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0071-jpg/
/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0072-jpg/
/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0073-jpg/
/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0074-jpg/
/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0075-jpg/
/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0076-jpg/
/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0077-jpg/
/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0078-jpg/
/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0079-jpg/
/album/fotogalerie-tallinn/obrazek0081-jpg/

—————