Pobaltím a Petrohradem do Moskvy


Estonsko

Po prohlídce Hory křížů jsme zamířili do Estonska, cestou jsme už tradičně ochutnávali místní lahůdky. Nedaleko od Tallinnu jsme za hustého deště večer našli pěkný hotel, kde jsme přespali.

4. den

Ráno začalo milým překvapením, že nocování v pěkném hotelu bylo i se snídaní, po které jsme pokračovali do Tallinnu. Tam jsme nedaleko přístavu zaparkovali a vyrazili na prohlídku města.

Odpoledne jsme zamířili do Narvy - hraničního města mezi Estonskem a Ruskem. V Narvě stojí na opačných březích řeky dvě pevnosti - jedna estonská druhá ruská. Po prohlídce pevnosti na estonské straně jsme zamířili k hraničnímu přechodu, který je opravdu nedaleko přímo v centru města, tam stálo pět aut a tak se zdálo, že naše odbavení nebude zas tak problematické. Ovšem zdání může klamat a v našem případě klamalo velmi. Pokud někdo chce hranice do Ruska překročit v Narvě musí nejdřív do prostoru, který je o něco větší než fotbalové hřiště, oplocený vysokou zdí na které je ostnatý drát a tam vystát dlouhou frontu a teprve po tomto čekání, které u nás trvalo víc než 12 hodin, může vyrazit do města na hranici, kde samotný proces odbavení trvá asi hodinu. My jsme pročekali celou noc.

 

Podrobnější informace jsou k přečtení pod tímto odkazem.


Fotogalerie: Estonsko

/album/fotogalerie-estonsko/dsc00843-jpg/
/album/fotogalerie-estonsko/dsc00844-jpg/
/album/fotogalerie-estonsko/dsc00848-jpg/
/album/fotogalerie-estonsko/dsc00849-jpg/
/album/fotogalerie-estonsko/dsc00850-jpg/
/album/fotogalerie-estonsko/dsc00851-jpg/
/album/fotogalerie-estonsko/dsc00852-jpg/
/album/fotogalerie-estonsko/dsc00855-jpg/
/album/fotogalerie-estonsko/dsc00856-jpg/
/album/fotogalerie-estonsko/dsc00858-jpg/
/album/fotogalerie-estonsko/dsc00861-jpg/
/album/fotogalerie-estonsko/dsc00864-jpg/

—————